دانلود رايگان جزوه درس جهان فرهنگي از كتاب جامع جامعه شناسي (2) يازدهم انساني
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۸:۱۸| بازدید: | نویسنده فاطمه | نظرات (0)

دانلود رايگان جزوه درس جهان فرهنگي جامعه شناسي يازدهم

 فهرست: اين فهرست نه تنها امكانات دسترسي سريع به عناوين را براي شما فراهم مي‌سازد بلكه تعداد موضوعات و ميزان سوالات اعم از تشريحي و تستي با دقت نظر مشخص شده است. ضمن اينكه در كنار هر موضوع اصلي، يك آيكون ارزيابي در سه رنگ (آبي، سبز و زرد) مشاهده مي‌نماييد و پيشنهاد مي‌كنيم پس از پاسخ به سؤالات، سطح خود را با رنگ كردن يكي از اين كادرها مشخص نماييد تا از دو ويژگي اين بخش يعني؛ به صورت مقايسه‌اي از ميزان تسلط خود بين چهار فصل كتاب آگاه شويد و دوم اينكه به هنگام مرور و جمع بندي براساس اين كادرها، اولويت‌بندي صحيح‌تري داشته باشيد. 

2- درخت دانش: درخت دانش در ابتداي هر درس آمده است كه به‌ترتيب از سمت راست ابتدا عنوان درس و سپس موضوعات اصلي در يك آيكون آبي پررنگ، و سپس به فراخور موضوع اصلي، زيرموضوع‌ها در قالب آبي كم رنگ‌تري به تصوير درآمده است كه نقش مهمي در ايجاد نظم ذهني دانش‌آموز جهت طبقه‌بندي مطالب هر درس خواهد داشت. همچنين تعداد پرسش‌هاي شناسنامه‌دار ذيل هر يك از كادرها عنوان شده است.

3- مفهوم كليدي: اين موضوع در نهادينه شدن مفاهيم در ذهن دانش‌آموز به منظور طبقه‌بندي مطالب كتاب درسي كمك ارزنده مي‌كند و اينكه در حين مطالعه تمام اين مفاهيم را مورد توجه بيشتري قرار دهد، زيرا در اشكال گوناگون از آن طراحي سوال شده است.
دانلود رايگان جزوه درس جهان فرهنگي جامعه شناسي يازدهم انساني

4- اهداف كلي درس: اين بخش بر پايه تعداد مؤلفه‌هاي موضوع‌هاي اصلي درخت دانش تنظيم شده است. هدف از اين بخش به اين ترتيب بوده است كه دانش‌آموز در اتمام مطالعه هر درس، رجوعي مجدد به اين عناوين داشته باشد و يك خودآزموني و پرسش صورت بگيرد، به نحوي كه پاسخ صحيح و درست به هر يك از آن‌ها ارائه دهد.

5- درس‌نامه: شيوه به كار گرفته در درس‌نامه به اين‌گونه است كه سطر به سطر كتاب درسي را به صورت نكته‌اي‌ بيان كرده است، ضمن اينكه نكات كليدي در قالب كادربندي‌هاي مجزا، جدول و استفاده از فنون‌هاي متنوع به دانش‌آموزان كمك مي‌كند تا در كوتاه‌ترين زمان به متن كتاب تسلط پيدا كنند. شايان ذكر است كه بين درخت ‌دانش، درس‌نامه و طبقه‌بندي سؤالات همبستگي وجود دارد و با اطمينان مي‌توانيد پاسخ تمامي سؤالات را بدون مراجعه به كتاب در درس‌نامه مرتبط با هر درس پيدا كنيد.

6- پرسش‌هاي تشريحي: اين بخش در ابتدا قابل توجه آن دسته از دانش آموزاني خواهد شد كه در پي گرفتن بهترين نتيجه در آزمون‌هاي مدارس مي‌باشند. از اين جهت كه بخش ذكر شده، زمان‌برترين بخش كتاب ارزيابي شده است و در يك تقسيم‌بندي پنج‌گانه، مشابه برگه امتحان نهايي در تيپ‌هاي صحيح و غلط بودن، جاي خالي، تكميل جدول‌هاي متنوع، پاسخ‌هاي كوتاه و در نهايت پاسخ‌هاي كامل، دانش دانش‌آموزان را به چالش مي‌كشاند و حائز ذكر است كه بخوانيم و بدانيم‌هاي كتاب، به نحو تخصصي طراحي سوال شده است. 


دانلود جزوه

برچسب‌ها: جزوه جامعه شناسي،جزوه كنكور انساني،

[ ]

:: مطالب مشابه
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
آرشیو سایت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 8
بازدیدکنندگان دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 602
دیگر موارد